NAUTILIUS Projesi

Basında biz; Hudut Gazetesi


Düzkes İtalya yolcusu

Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği, İtalya ve Yunanistan'dan 3 dernek ile birlikte 'Nautılıus' adlı Erasmus projesine ortak oldu.


Dernek Başkanı Erol Adem Düzkes, İlk toplantı İtalya Salerno'da 4 - 7 Şubat 2018'de yapılaceğını belirterek, proje hakkında şunları kaydetti:


“Avrupa Komisyonu'nun Erasmus kapsamında sport projelerinden 'Nautılıus' adında 2 yıl sürecek olan bir Erasmus + sport projesine dernek olarak ortak olduk. Proje ortaklarımız 2 İtalya derneği, 1 Yunanistan ve biz Edirne - Türkiye.


Nautılıus Projesine Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği de ortak oldu. Avrupa komisyonundan kullanılmak üzere İtalya, Yunanistan ve Türkiye ortak proje grubu oluşturmuş ve Avrupa komisyonundan bütçesini alarak İtalya, Yunanistan ve Türkiye Edirne'de Kick off  ve meeting toplantıları yaparak bir öğrenme çıktısı meydana getireceklerdir.


İlk toplantı İtalya Salerno'da 4 - 7 Şubat 2018'de yapılacak olup Dernek Başkanı olarak bir arkadaşımla katılacağız. 'Nautilius' projesinin amacı, spor ve fiziksel aktiviteyle ilgili çeşitli alanlarda fikir ve yöntemlerle yüzleşmek ve özürlülerin toplumda yer almasıyla ilgili iyi uygulamalar alışverişinde bulunmaktır. Engelli bireylerin eğitim ve spor yapma imkanlarını değerlendireceğiz. Şimdi bunun için neler yapıyoruz gelecekte neleri yapabiliriz, bunları konuşacağız.


Nisan ayında Yunanistan'da toplanılacak ve Mayıs aynın ilk haftasında da proje ortaklarımızı Edirne'mizde ağırlayıp onlara ev sahipliği yapacağız. Daha sonra da Kasım ayı itibariyle İtalya Enna'da Proje koordinatörümüz ve yönetim kurulu üyemiz İsmail Vekil katılacak olup tüm çalışmaların değerlendirmeleri toparlanıp çıktıları hazırlanacak ve çıktılar açık kaynak olarak kullanılacaktır.Avrupa Komisyonu'nda kullanılacaktır.”

04 - 07. Şubat tarihleri arasında Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes Proje Toplantısına Katılmak için gittiği İtalya’dan yurda döndü...

04  - 07. Şubat tarihleri arasında Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes  Proje Toplantısına Katılmak için gittiği İtalya’dan yurda döndü.

Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneği Başkanı Erol Adem Düzkes, İtalya’ya Avrupa Komisyonunun Erasmus kapsamında sport projelerinden NAUTILIUS adında 2 yıl sürecek olan bir Erasmus + sport projesine dernek olarak ortak oldukları için gittiğini söyledi.

Düzkes, “Proje ortaklarımız 2 İtalya derneği 1 Yunanistan ve Biz Edirne / Türkiye.NAUTILIUS Projesine Edirne Gençlik ve Engellileri Destekleme Derneğimiz de ortak oldu.Avrupa komisyonundan kullanılmak üzere İtalya,Yunanistan ve Türkiye ortak proje grubu oluşturmuş ve Avrupa komisyonundan bütçesini alarak İtalya’da Yunanistan’da ve Türkiye Edirne’de Kick –off  ve meeting toplantıları yaparak bir öğrenme çıktısı meydana getirildi.

İlk toplantıyı İtalya Salerno ‘da 04  - 07. Şubat tarihlerinde yaptık.Biz dernek olarak hazır bulunduk. "Nautilius" projesinin amacı, spor ve fiziksel aktiviteyle ilgili çeşitli alanlarda fikir ve yöntemlerle yüzleşmek ve özürlülerin toplumda yer almasıyla ilgili iyi uygulamalar alışverişinde bulunmaktır. Engelli bireylerin eğitim ve spor yapma imkanlarını değerlendirdik.Şimdi bunun için neler yapıyoruz gelecekte neleri yapabiliriz, bunları konuştuk.

Nisan ayında Yunanistan’da toplanılacak ve Mayıs aynın ilk haftasında da proje ortaklarımızı Edirne’mizde ağırlayıp onlara ev sahipliği yapacağız. Daha sonra da Kasım ayı itibariyle İtalya Enna’da Proje koordinatörümüz ve yönetim kurulu üyemiz İsmail Vekil katılacak olup tüm çalışmaların değerlendirmeleri toparlanıp çıktıları hazırlanacak ve çıktılar açık kaynak olarak Avrupa komisyonunda kullanılacaktır”dedi. 

Harun Aker

Edirnesonhaber


 

                                                                Our Nautilius Project's Dissamination Seminar Fotos İn EDİRNE/TURKEY 


Nautilius Projemiz Dissamination Seminer Fotoğrafları Edirne / Türkiye